Hipnoterapia

Hipnoza regresyjna - hipnoza online

Hipnoza coraz popularniejsza w Polsce

Hipnoterapia, czyli leczenie hipnozą, od dawna stosowana na Zachodzie, zaczyna cieszyć się coraz większym powodzeniem również w Polsce.
Na temat tego, jak działa hipnoza online, można znaleźć bardzo dużo informacji, jednak ich wykorzystanie wymaga zrozumienia wielu procesów zachodzących w świadomości człowieka. Pomóc w tym jest w stanie hipnotyzer online, który wytłumaczy, w jaki sposób funkcjonuje podświadomość człowieka i jak przygotować się do sesji.
Nasz umysł można porównać do góry lodowej na oceanie. Czubek, który wystaje ponad wodę, jest częścią świadomą naszego umysłu, a cała reszta, która znajduje się pod wodą, jest częścią nieświadomą lub podświadomą.
Na co dzień nasz mózg zalewany jest przeróżnymi informacjami — bodźcami. Część świadoma potrafi przeciętnie wychwycić i skupić się na 5 - 9 takich bodźcach. Całą resztę „przetwarza” część podświadoma. Warto również wspomnieć, że część świadoma odpowiedzialna jest za pamięć krótkotrwałą, a część podświadoma – do której dostęp zapewnia hipnoza regresyjna – za pamięć długotrwałą.
Oznacza to, że na poziomie podświadomym pamiętamy wszystko, co nam się w życiu przytrafiło.

W jaki sposób podejmujemy decyzje

Zazwyczaj sądzimy, że decyzje podejmujemy częścią świadomą. W rzeczywistości świadomość podejmuje decyzje w oparciu o sygnał, który dostaje z podświadomości. Zachodzi to błyskawicznie, w ułamkach sekund, dlatego nie jesteśmy w stanie tego zauważyć.
Podświadomość decyduje o naszym zachowaniu w oparciu o wiele schematów działania, które utrwaliły się na podstawie wszystkich naszych doświadczeń i przemyśleń. Właśnie dlatego często nie potrafimy sobie poradzić z problemami pomimo tego, że świadomie staramy zachowywać się inaczej.
Hipnoza regresyjna daje dostęp do części podświadomej, a leczenie hipnozą zapewnia możliwość zmiany niepotrzebnych nam schematów działania w podświadomości na takie, jakie chcemy mieć. Obecnie może zostać przeprowadzona hipnoza przez internet, która jest równie skuteczna co ta przeprowadzana w gabinecie, lecz wymaga od rozmówcy dobrego sprzętu audio.