Hipnoza w walce z nałogami

Hipnoza w walce z nałogami

Nałogi takie jak alkoholizm, nikotyna, opioidy czy uzależnienia od przyjmowania leków stanowią coraz poważniejszy problem w polskim społeczeństwie. Życie w ciągłym stresie, presja, by osiągać sukcesy, wyzwania ekonomiczne i dotyczące życia prywatnego – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób sięga po substancje psychoaktywne. Jednocześnie jednak w społeczeństwie wciąż brakuje dostatecznej wiedzy, jak walczyć z nałogami. Najczęściej Polacy próbują zmagać się z nimi sami, ewentualnie w grupach typu AA. Tymczasem hipnoza może być bardzo skuteczna w walce z uzależnieniami. Wyjaśniamy, w jaki sposób hipnoza może być pomocna w walce z nałogiem i zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług.

 

Czym jest hipnoza?

Na początku warto wyjaśnić, czym jest hipnoza, gdyż wokół tego tematu narosło bardzo wiele nieporozumień, co sprawia, że wiele osób podchodzi do tej metody nieufnie. Terminem „hipnoza” określa się stan świadomości pacjenta, w którym jego uwaga jest maksymalnie skoncentrowana, a percepcja na bodźce peryferyjne bardzo ograniczona. Umysł ludzki znajdujący się w stanie hipnozy jest bardzo podatny na sugestie. Dzięki zastosowaniu hipnozy możliwe jest dotarcie do myśli i doświadczeń zgromadzonych w nieświadomej części umysłu. To sprawia, że hipnoza może być skuteczną metodą w walce z nałogami. Wykorzystanie hipnozy w leczeniu zaburzeń psychologicznych i zdrowotnych określa się mianem hipnoterapii.

 

W jaki sposób hipnoza może pomagać w walce z nałogami?

Leczenie nałogów, takich jak na przykład alkoholizm, tradycyjnymi metodami to czasochłonny i skomplikowany proces. Szczególnie pierwsze miesiące odwyku mogą być nieprzyjemnym przeżyciem, co sprawia, że bardzo wiele osób poddaje się i powraca do nałogu. Tymczasem bardzo skutecznym narzędziem w walce z nałogiem – na przykład alkoholem – może być hipnoza. W stanie hipnozy do umysłu pacjenta kieruje się afirmacje i sugestie, które mają zniechęcić pacjenta do nałogu. W przypadku alkoholu może to być na przykład ugruntowywanie silnych podświadomych skojarzeń, że jest on niezdrowy i niesmaczny, albo ćwiczenie silnej woli w sytuacji, gdy znajomi namawiają na jego spożycie. Bardzo często hipnoterapia jako narzędzie w walce z uzależnieniami odwołuje się do technik awersyjnych, które stosowane są często w terapii behawioralno-poznawczej. Wysoka skuteczność hipnozy w leczeniu uzależnień związana jest z faktem, że podczas hipnozy ominięte zostają wypracowane, świadome sposoby postępowania. To powoduje, że umysł może wypracować zupełnie nowe rozwiązania.

 

W przypadku walki z jakimi uzależnieniami hipnoza może być pomocna?

Hipnoterapia może być skuteczna w walce z wszelkiego rodzaju nałogami i uzależnieniami, w szczególności zaś tymi, które opierają się na mechanizmach psychologicznych.

Walko stosować hipnozę jako narzędzie pomocne w walce z:

  • alkoholizmem;
  • uzależnieniem od nikotyny;
  • uzależnieniem od opioidów;
  • uzależnieniem od niektórych leków;
  • uzależnieniem od hazardu;
  • uzależnieniem od zakupów;
  • uzależnieniem od komputera lub smartfona;
  • uzależnieniem od seksu i pornografii

i wielu innych.

Dlaczego warto zdecydować się na skorzystanie z hipnoterapii właśnie w moim gabinecie?

Jestem doświadczonym specjalistą w zakresie hipnoterapii i innych terapii niekonwencjonalnych. Moje umiejętności potwierdzają liczne certyfikaty, a także historie wielu zadowolonych Pacjentów, którym pomogłem w walce z uzależnieniami. Zawsze stawiam na pierwszym miejscu dobro pacjenta. Podczas pierwszej sesji porozmawiam o Państwa problemach i ustalimy najdogodniejszy plan terapii. Dobro Pacjenta jest zawsze dla mnie najważniejsze, wprowadzając daną osobę w stan hipnozy zawsze dbam o jej komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Prowadzę także odchudzanie przez hipnozę oraz bioenergoterapię – zapraszam do kontaktu.